E-mail: kontakt@iwatrans.pl         Zadzwoń: +48 601 722 206

Kiedy powstała firma IWA-TRANS?

Na rynku przewozu osób działamy od 1996 roku. Przez ten czas udało nam zyskać renomę solidnego przewoźnika, który na pierwszym miejscu zawsze stawia bezpieczeństwo i komfort pasażerów.

Czy można wynająć autokar bez kierowcy?

Istnieje możliwość wynajęcia autokaru bez kierowcy, jednak jeśli ma nim podróżować więcej niż 9 osób, to kierowca musi posiadać właściwą licencję. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów na temat wymogów prawnych dotyczących przewozu osób, zachęcamy do kontaktu bądź wizyty w siedzibie firmy mieszczącej się w Łodzi.

Czy w przypadku zagranicznego przewozu osób autokar musi być obsługiwany przez dwóch kierowców?

Konieczność obsługi autokaru przez dwuosobową załogę nie zależy od długości trasy, a od liczby godzin nieprzerwanej pracy (nie jazdy) kierowcy. Jest to przepis podyktowany względami bezpieczeństwa, do którego ściśle się stosujemy.

Czy w przypadku wynajmu autokaru z obsługą dwóch kierowców wzrasta jego koszt?

Tak, koszty pracy drugiego kierowcy są doliczane do ceny wynajmu.

Czy organizator wyjazdu wynajmujący autokar musi zapewnić nocleg z wyżywieniem dla kierowcy?

Istnieją dwa rozwiązania. Organizator może pokryć koszty ryczałtu za nocleg i wyżywienie (zgodnie ze stawkami obowiązującymi w kraju będącym celem podróży) lub samemu zapewnić kierowcy nocleg z wyżywieniem.

Od czego zależy ostateczny koszt wynajmu autokaru?

Cena jest ustalana indywidualnie dla każdego wyjazdu. Jej wysokość zależy od bardzo wielu czynników, takich jak czas trwania wyjazdu, liczba kierowców, standard oraz wyposażenie autokaru, jak też od opłat dodatkowych (autostrady, promy, podatki, parkingi, płatne wjazdy itp.).

Co to jest strefa ekologiczna?

Strefa ekologiczna (niem. Umweltzone) jest to obszar w promieniu kilku kilometrów od ścisłego centrum miasta. Od stycznia 2008 roku w większości niemieckich miast wyznaczono taką strefę, do której wjazd jest możliwy wyłącznie dla autokarów posiadających nalepkę ekologiczną. Wśród tych miast znajdziemy m.in. Berlin, Dortmund czy Frankfurt. Zarówno krajowe, jak i zagraniczne kursy obsługujemy nowoczesnymi autokarami spełniającymi wszelkie normy, a co za tym idzie mogącymi wjechać na obszar miejskich stref ekologicznych.

Czym grozi wjazd do strefy ekologicznej bez nalepki ekologicznej

W przypadku kontroli policyjnej kierowcy grozi mandat w wysokości 40 euro, punkty karne, odholowanie autokaru na parking znajdujący się poza strefą, a także zatrzymanie dowodu rejestracyjnego połączone z koniecznością wykonania przeglądu i uzyskania nalepki ekologicznej.